Hizmetlerimiz

CNC Plazma

CNC plazma kesim, plazma ile çeşitli malzemelerin kesilmesini ifade etmektedir. Plazmanın maddenin dördüncü halidir. Normal şartlarda madde katı, sıvı ve gaz olarak 3 halde bulunur. Ancak plazma çok sınırlı olarak bilinen maddenin bir diğer halidir. Plazma kesim sisteminde enerjinin iletken bir malzemeye aktarılması ile kesim işlemi gerçekleşir. Plazma akışı tipik olarak oksijen, argon, hava ve azot gibi gazlar ile gerçekleşmektedir. Harici bir güç kaynağı tarafından üretilen elektrik akımı, gaz akışını iyonize eder ve enerjiye dönüştürür.

CNC Dik İşlem

Cnc işleme tezgahıyla 4 eksen ve 5 eksen uygulamalar yapılabilir.
Küçük ve derin delik delme işlemi kolaylıkla yapılabilir.
Fanuc ROBODRILL CNC freze makinaları üç boyutlu CNC işleme yaparak pürüzsüz bir yüzey yaratır. Genel olarak Tapping Center (delme ve kılavuz çekme tezgahı ) olarak da adlandırılmakta fakat CNC dik işleme merkezlerinde yapılan diğer operasyonlarda da başarılı sonuçlar alınabilmektedir.
Çapak alma ve pah kesme işlemi yapılır.
Elektrik ve elektronikte kullanılan küçük parçaların cnc kesimi sağlanır.

CNC Lazer Kesim

CNC, Computer Numeric Control kelimelerinin kısaltmasıdır. CNC lazer kesim ise CNC mantısı ile Karbondioksit, Helyum, Azot gibi özel gazlar kullanılarak 2 boyutlu kesme, delme ve kazıma gibi işlemlerin uygulanmasını ifade etmektedir. CNC lazer kesimin en çok dikkat çeken noktası istenilen şeklinde kesiminin bilgisayarda hazırlanarak pürüzsüz bir şekilde kesme işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu işlemi uygulayan cihazlar CNC lazer kesim makinesi olarak ifade edilmektedir. CNC lazer kesim makineleri, lazer ışınları ile istenilen parçanın kesimini gerçekleştirdiği için herhangi bir şekilde pürüz meydana gelmeden işlem tamamlanabilmektedir. Sıfır deformasyon ile kesme işlemini gerçekleştirmesi CNC lazer kesim makinesinin en önemli özelliklerinden bir tanesidir.

CNC Torna

CNC Torna sayesinde makine ve proje üretiminde kullanmak istediğiniz parçaların üretim hizmetini alabilirsiniz. Projelerinizin teknik çizimlerini referans alarak CNC ve makina parkurumuzda üretime alıyoruz. Fireze işlemi yaparak metal parçaların işlenerek üretilmesine CNC Torna denilmektedir.

Abkant Kıvrım

Abkant büküm işlemleri bilgisayarlı ortamlarda gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler doğrultusunda CNC abkantta büküm işlemleri gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler ise şunlardır: dosya adı, bükülmesi gerekekn malzemenin cinsi, kalıp bilgileri, büküm ölçüsü, bükülecek malzeme kalınlığı, parça adedi, büküm hızı, büküm açısı, varsa özel parametreler, varsa aynı büküm ölçüsünden sayılar ve programda yer alan diğer özellikler.

Giyotin Kesim

Giyotin makas aslında bir tezgâhtır. Giyotin makas kesim, metal verilerinin sisteme girilmesiyle gerçekleştirilir. Metalin ne kadar kalınlıkta ve ne şekilde kesileceği, bilgisayar sayım yönetime eklenir. Giyotin makasların kesme kapasitesi bu nedenle çok fazla değişiklik gösterir. Gösterilen değişikliğe bağlı olarak; üretim ölçüleri de değişir. Üretimin bu şekilde sistem içerisinde yapılması, standartlık sağlar. Böylece; hata olmadan seri şekilde kesim işlemi gerçekleştirilir.

Bizi Hemen Arayın ?

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ İLE PROFESYONEL EKİP !